Lipomasáž /lipomassage/

Lipomasáž v spojení s konzultáciami je cestou ako za 3 týždne schudnúť v páse o 8 cm!!!

Metóda LPG (endermológia) alebo lipomasáž (po francúzsky lipomassage) bola pôvodne vyvinutá vo Francúzsku na liečbu opuchov a jaziev.

Metódu vymyslel a skonštruoval francúzsky inžinier Louis Paul Guitay, počas obdobia, keď si namáhavo liečil popáleniny a jazvy, ktoré vznikli v dôsledku autonehody. Súčasťou jeho rehabilitácie boli masáže, ktoré trvali mnohé hodiny denne  a ich účinok závisel od šikovnosti fyzioterapeuta. Louis Paul Guitay bol dobrý odborník a navyše silne motivovaný, čo pomohlo k tomu, že skonštruoval prístroj, ktorý dostal do názvu jeho iniciálky LPG, ku ktorým autor pripojil názov endermologie ( ende = pod, derm = koža). Jeho mechanický systém umožňuje robiť masáž oveľa rýchlejšie, rovnomernejšie a účinnejšie.  LPG je elektricky riadený prístroj, ktorého masážna hlavica sa drží v ruke fyzioterapeuta. Hlavica sa skladá z dvoch pohybujúcich sa valčekov a vákuovej komory. Masážny systém spôsobuje pozitívny tlak na kožu a podkožné tkanivo tým, že rytmicky striedavo vznikajú kožné záhyby a ich vyrovnania medzi valčekami a súčasne negatívny tlak pomocou vakua. Endermológia sa stala rýchlo  veľmi využívanou metódou na liečbu jaziev a opuchov. Táto metóda patrí medzi málo kozmetických prístupov, ktoré sú súčasne aj liečebnými metódami. LPG  bola schválená FDA ( Food and Drug Administration ), ktorý sídli v USA. FDA predstavuje vo svete najprísnejšiu a najprestížnejšiu agentúru, ktorá schvaľuje a registruje nové lieky a liečebné metódy a sleduje ich účinky, prípadne pri zistení nedostatočného efektu alebo nepriaznivých vplyvov odoberá svoje schválenie.

Pomocou lipomasáže sa dá dosiahnuť vyliečenie celulitidy a formovanie tela tam, kde zväčša iné metódy nepomáhajú. Lipomasáž nebolí, naopak je príjemná, lebo intenzita podtlaku aj masáže sa reguluje, aby nespôsobovala nepríjemné pocity.

Lipomasáž pomáha účinne zlepšiť odtok tkanivovej tekutiny – lymfy, výsledkom je pomoc pri liečbe opuchov. 
Významnú úlohu má lipomasáž u osôb, ktoré potrebujú schudnúť , lebo odstraňuje lokalizovaný tuk.
Na našom pracovisku majú klienti, ktorí si želajú schudnúť, možnosť absolvovať komplexné lekárske vyšetrenie, farmakologickú liečbu a poradenstvo formou konzultácií lekárom – špecialistom.

Odborný článok, ktorý hodnotí mechanizmus priaznivého ovplyvnenia celulitídy.